BluePink BluePink
XHost
Oferim servicii de instalare, configurare si monitorizare servere linux (router, firewall, dns, web, email, baze de date, aplicatii, server de backup, domain controller, share de retea) de la 50 eur / instalare. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.

felicitari pentru forum...e interesant

Elevii clasei a X-a.

Moderatori: Iulica, Teutza, damariamara

felicitari pentru forum...e interesant

Mesajde B.AliNa » 25 Noi 2007 13:27

Timpul se scurge foarte repede...ca nisipul din clepsidra si asa trec si anii...parca acum eram in clasa A-VIII-A...emotii la examenul de capacitate ....dar a trecut si acesta ...clasa a-IX-a primul an de liceu...parca nici nu a fost...totul este efemer...chiar si viata...acum am ajunsa in clasa a-X-a ...realizez...ca fiecare clipa a anilor de liceu trebuie traita..cu aceiasi intensitate...deoarece....candva ne vom aduce aminte de anii de liceu...( cand chiuleam de la ore nereusind sa ne trezim la prima ora...cand luam note mici la fizica, la probleme...cand am avut de scris la informatica o lectie de 50 de ori...cand dormeam la orele de matematica...si multe alte clipe minunate si semnificative din viata noastra)...imi pare foarte rau ca au trecut atatia ani de scoala si nu m-am bucurat indeajuns de ei...Mai avem doi ani, dupa care fiacare isi va urma drumul in viata...acesti doi ani vor trece foarte repede...si astfel vor trece si anii de liceu...Bucurati-va de fiacare clipa a anilor de liceu...sunt unici...
Ultima oară modificat de B.AliNa pe 25 Noi 2007 22:43, modificat 1 dată în total.
B.AliNa
 
Mesaje: 5
Membru din: 24 Noi 2007 22:09

Clasa a x-a....

Mesajde Andreiushul » 25 Noi 2007 20:54

Cat de repede am ajuns aici....cat de repede a trecut clasa a IX-a.....si cat de repede trece si clasa a X-a.....mie chiar mi-e dor de gimnaziu....mai ales de clasa a VIII-a....dar timpul este crud cu noi, si se grabeste.....sper sa dureze cat mai mult orele de istorie (la care se doarme la greu :D) orele de psihologie....orele de muzik si de desen.....si chiar orele de fizik.....parca ieri am inceput clasa a IX-a.....si iata-ma la jumatatea clasei a X-a.....

Ideea pentru acest forum trebuie premiata ;)....Felicitari, si la cat mai multi utilizatori.....
Andreiushul
 
Mesaje: 4
Membru din: 25 Noi 2007 20:38

Re: Clasa a x-a....

Mesajde admin » 25 Noi 2007 21:00

Andreiushul scrie:Cat de repede am ajuns aici....cat de repede a trecut clasa a IX-a.....si cat de repede trece si clasa a X-a.....mie chiar mi-e dor de gimnaziu....mai ales de clasa a VIII-a....dar timpul este crud cu noi, si se grabeste.....sper sa dureze cat mai mult orele de istorie (la care se doarme la greu :D) orele de psihologie....orele de muzik si de desen.....si chiar orele de fizik.....parca ieri am inceput clasa a IX-a.....si iata-ma la jumatatea clasei a X-a.....

Ideea pentru acest forum trebuie premiata ;)....Felicitari, si la cat mai multi utilizatori.....


Da Andrei...vreau sa va multumesc ca ati reusit in cele din urma sa ajungeti si aici... 8) :D cred k ma stii pe mine..:D...as dori sa instiintati si ceilalti liceeni despre existenta acestui forum.. :)
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 20
Membru din: 25 Feb 2007 02:18
Locaţie: Timisoara

Si totusi... Hai sa oprim timpul

Mesajde Oana B » 27 Noi 2007 20:39

Trece prea repede totul...s-au schimbat atat de multe, fie in bine sau in rau :cry: Privind in urma imi dau seama ca nu am decat bilet dus pentru ceea ce este Cursa Vietii. Nu imi pot da seama cand a trecut aproape un semestru, daramite atatia ani... Vorba unei unei bune amice din clasa a XII- a <Haideti impreuna, poate reusim sa oprim timpul...sa mai fim din nou copii, boboci...> Noua nu ne ramane decat sa ne bucuram de putinele clipe din viata de liceu pe care le mai avem si sa spunem cu mandrie...<Am fost liceean>. Chiar imi va fi dor de "comitetul clasei", de interminabila ora de istorie(vb andreiusului), de pedepsele de la informatica.... Toate vor fi amintiri :roll: Hai sa traim si sa nu mai numaram zilele, clipele care ne-au ramas impreuna :D :D :D
Oana B
 
Mesaje: 2
Membru din: 27 Noi 2007 20:17

Mesajde eu » 30 Noi 2007 14:02

vad k majoritatea care intra pe forum sunt de la noi din clasa :lol: [/img]
We all have a past - some not so great and some not half bad - but one thing to remember: we all have futures.
eu
 
Mesaje: 1
Membru din: 29 Noi 2007 13:49
Locaţie: sulina

Mesajde alex » 03 Dec 2007 00:33

mi-am permis sa intru aici desi am terminat anul asta. vreau sa va sfatuiesc sa nu va faceti vise gen "american pie 1,2,3,4,...50" cu viata de licean. terminati liceul strangand din dinti si nu priviti inapoi - comunismul nu merita asta. vorbesc doar de liceu. totusi nu fi doborati si traiti-va viata...una aveti! Trageti tare luati bacu si haideti la facultate...aici incepe viata! toate cele bune din moldova. mi-e dor de casa!!! :wink:
alex
 
Mesaje: 5
Membru din: 01 Dec 2007 17:39


Înapoi la Clasa a X-a

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron