BluePink BluePink
XHost
Gazduire site-uri web nelimitata ca spatiu si trafic lunar la doar 15 eur / an. Inregistrare domenii .ro .com .net .org .info .biz .com.ro .org.ro la preturi preferentiale. Pentru oferta detaliata accesati site-ul BluePink

Atestat Informatica - 2008

Informatii despre atestatele la informatica.

Atestat Informatica - 2008

Mesajde admin » 19 Mar 2008 12:40

Am deschis acest topic in speranta ca va voi putea ajuta cu informatii, rezolvari si materiale cu privire la atestatul de informatica pentru anul acesta.
Cei care sunt interesati despre acest subiect v-as ruga sa deschideti noi topicuri cu problemele pe care le-ai intalnit si de ce nu o lista cu programele care formeaza curicula pentru atestat. Voi incerca sa va raspund in cel mai scurt timp posibil ! :wink: 8)
Site & Forum Administrator
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 20
Membru din: 25 Feb 2007 02:18
Locaţie: Timisoara

atestate..

Mesajde lucyx » 19 Mar 2008 13:52

Sal..Am citit topicul si mi se pare o idee foarte buna, asa ca puteti conta si pe mine :D .
lucyx
 
Mesaje: 5
Membru din: 02 Iul 2007 15:35
Locaţie: Timisoara

oh..da..atestatul..

Mesajde demonionas » 19 Mar 2008 14:08

salut! buna ideea cu atestatul ..avand in vedere ca toti colegii mei nici macar nu au idee in ce consta atestaul de informatica si mai ales nici macar nu stiu cum arata..sa fie oare vina noastra , a elevilor sau..? ma rog ..asta e un alt subiect pe care nu as vrea sa il comentez .ideea e ca anul acesta avem nevoie de ajutor..daca anii trecuti exista cineva in clasa care se pricepea cat de cat sa faca un atestat ..anul acesta.. in promotia noastra nu exista NIMENI! deci, care ar fi solutia ca si noi sa luam atestatul? asa e ,nu avem decat sa ne rugam de colegii nostri ..adica de fostii nostri colegi care au terminat de ceva timp liceul , sa ne ajute..macar cu sfaturi..asa ca dragi colegi..liceul are nevoie de voi..AJUTATI-NE :p
demonionas
 
Mesaje: 4
Membru din: 26 Noi 2007 14:24

Mesajde demonionas » 19 Mar 2008 14:09

aa...si chiar am avea nevoie de modele de atestate ..sau macar de programe..:(
demonionas
 
Mesaje: 4
Membru din: 26 Noi 2007 14:24

Mesajde lucyx » 19 Mar 2008 14:26

Auzisem in vara ca vroia unul din voi sa dea la Info..in fine..Eu mi-am dat deja proiectul, dar am mai facut 22 de atestate, asa ca cea mai simpla solutie ar fi sa-i cautatzi pe colegutzii mei si sa negociatzi cu ei. Bafta multa in continuare!

Aici voi scrie o lista cu cei care inca nu si-au vandut proiectele (precizez ca acestia au fost de acord sa le fie postate datele personale):

1. Oana EUMENOV Contact: 0740948583, onitza_eu@yahoo.com
2. Delia VRANCEANU Contact: 0749900128, delyu_tza_v@yahoo.com
3. Catalin CRISTIAN Contact: 0723655088, black_coco2006@yahoo.com
4. Alina FEODOROV Contact: alina_feo88@yahoo.com


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* Nota: ROG toti utilizatorii sa nu mai posteze numere de telefon sau orice alt tip de informatie personala pentru care se cere aprobarea persoanei in cauza.
Ultima oară modificat de lucyx pe 17 Apr 2008 16:53, modificat de 11 ori în total.
lucyx
 
Mesaje: 5
Membru din: 02 Iul 2007 15:35
Locaţie: Timisoara

e o idee..

Mesajde demonionas » 19 Mar 2008 14:33

ai dreptate..dar care e procedura ? practic ce trebuie sa zici ?..ce se face la atestat?:D
demonionas
 
Mesaje: 4
Membru din: 26 Noi 2007 14:24

Mesajde lucyx » 19 Mar 2008 14:57

Proba consta in 3 etape, nu mai stiu ordinea exact:
- prima va consta in scrierea unei aplicatii in Visual FoxPro si sa tehnoredactati in Word;
- a doua va fi scrierea unui program in Pascal(s-au dat aceleasi subiecte doi ani la rand, toate au fost rezolvate, o parte claudiu, restul eu le-am terminat..). Sper k Ana-Maria le-a pastrat, daca nu, pot sa vi le trimit eu ;)
- iar a treia va fi prezentarea proiectului, in care trebuie sa precizati ce face programul dumneavoastra (anul trecut au fost foarte curiosi de ce nu am scris niciun program in C :P). E posibil sa va intrebe aici ce inseamna o functie sau o procedura, mai pun si intrebari teoretice.
Ultima oară modificat de lucyx pe 16 Apr 2008 16:22, modificat de 2 ori în total.
lucyx
 
Mesaje: 5
Membru din: 02 Iul 2007 15:35
Locaţie: Timisoara

:D

Mesajde demonionas » 19 Mar 2008 15:00

chiar am fi recunoscatori daca ni le-ai putea trimite:D.. uite..id-ul meu de mess este michaela_sl2000 poti sa mi le trimiti pe mess:) daca nu ..pe adresa de mail: michaela_sl2000@yahoo.com merci mult:*
demonionas
 
Mesaje: 4
Membru din: 26 Noi 2007 14:24

Re: :D

Mesajde lucyx » 19 Mar 2008 15:11

demonionas scrie:chiar am fi recunoscatori daca ni le-ai putea trimite:D.. uite..id-ul meu de mess este michaela_sl2000 poti sa mi le trimiti pe mess:) daca nu ..pe adresa de mail: michaela_sl2000@yahoo.com merci mult:*


Da-mi request la suhov_lucian k eu nu am reusit...
lucyx
 
Mesaje: 5
Membru din: 02 Iul 2007 15:35
Locaţie: Timisoara

Re: Atestat Informatica 2008

Mesajde admin » 20 Mar 2008 19:48

Ciao,

In legatura cu atestatul de informatica ce-as putea sa va spun este urmatorul lucru. Examenul consta in sustinerea a 3 probe mai exact:
    - o proba de tehnoredactare (in Word)
    - o proba de programare Pascal/C (alegeti voi care doriti)
    - o proba de interogare a bazelor de date (Visual FOX Pro. Aici intra lucruri simple precum afisarea unor inregistrari pe baza unori criterii/clauze furnizate de utilizator sau la cererea profesorilor)

Lista programelor din 2006/2007 ar trebui sa o gasiti pe la cei care au terminat acum un an sau doi.
Daca existe nelamuriri despre integritatea programelor cat si despre rezolvarea lor astept reply-uri.
Site & Forum Administrator
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 20
Membru din: 25 Feb 2007 02:18
Locaţie: Timisoara


Înapoi la Atestate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron